Pouť na Sv.Hostýn

Tradiční zájezd na 25. mezinárodní hasičskou pouť na Svatem Hostýně jsme uspořádali 28.dubna 2018.

Jako každoročně s námi jeli členové okolních hasičských sborů z Poličné, Hrachovce, Kunovic ale i občané naší obce.

Po příjezdu na vrchol Sv.Hostýna nás přivítalo krásné jární počasí a tisíce hasičů z České republiky, Slovenska, Chorvatska i Polska. K vidění bylo celkem 118 historických praporů ze 121 zaregistrovaných sborů.
Při slavnostní mši kterou celebroval Olomoucký arcibiskup Jan Graubner si hasiči nechali požehnat nové prapory. Naprosto mimořádně, vzhledem k oslavě letošních výročí byly v bazilice vystaveny ostatky patrona hasičů Svatého Floriána.

Na Hostýn dorazila také slavnostní kolona tvořená historickými hasičskými auty. Byly mezi nimi i tatrovky z roku 1927 nebo 1931 které urazily trasu z Velehradu na Sv. Hostýn tam se s nimi mohli zájemci o hasičskou techniku vyfotografovat.
Jedním z cílů bylo i prezentovat dobrovolné hasiče a připomenout i jejich péči o historickou techniku.
Tento nádherný kulturní zájezd se velice vydařil, účast byla rekordní a bylo znát že se již ted všichni těší na další ročník.

25. Hasičská pouť na Sv.Hostýn