Poznávací zájezd do jižních čech a na Orlí hnízdo

Jednou z významných letošních akcí sboru byl v září poznávací zájezd do jižních čech a na Orlí hnízdo. Poznat něco nového se vydalo na 30 členů a přátel sboru.

Vyjíždělo se v časných ranních hodinách směr České Budějovice kde byla první zastávka, nikdo si nenechal ujít komentovanou prohlídku náměstí a jeho blízkého okolí jako je Černá věž nebo třeba Masné krámy jedné z nejznamějších restauraci budějovického Budvaru. Jako druhý v pořadí následoval Český Krumlov a jeho zámek, kde se k nám přidalo i pěkné slunečné počasí, které se nás drželo i na Rožmberku. To byla ten den třetí zastávka spojená s prohlídkou zámku kde přebývala asi nejznámější bílá paní .. paní Perchta z Rožumberku.

Po prohlídce se celý zájezd přesunul do nejjižnějšího města naší země Vyššího Brodu tam na všechny čekalo ubytování v Hotelu Šumava, samozřejmě že se ještě nešlo spát, kdo měl chuť mohl si prohlédnout Vyšebrodský klášter ten byl po našem příchodu už sice zavřený ale i zajímavé exteriéry stály zato.

Nedělní probuzení bylo typicky šumavsky mlhavé ale i tak byli všichni plní elánu a těšili se na nové cíle.

Po překročení hranic s rakouskem se pro všechny otevřela krajina hodně jiná než na jakou jsme zvyklí z valašska cílem bylo bylo Orlí hnízdo, jezero Konigsee a Berchtesgaden.
Orlí hnízdo známe trochu nešťasně hlavně pro svou spojitost s Adolfem Hitlerem se pro všechny otevřelo v plné kráse a jak se i mnoho učastníků shodlo nelze to nafotit prostě se to musí zažít. Stejně tak nejhlubší středoevropské jezero Konigsee po kterém jsme měli možnost projet se člunem ke kostelu Sv.Bartoloměje.

Dvoudenní zájezd nadchl všechny, CK Valaška prostřednictvím svých řidičů a průvodce Pavla ukázala že prostě umí připravit skvělou akci. Všichni se nám maximálně věnovali a patří jim zato velké poděkování. Stejně tak náleží poděkování naší starostce Janě Bačové která se mimojiné postarala o výborné řízky, sekanou a samozřejmě frgály.

Byla to velmi vydařená akce na které nechybělo ani poznání ani dobrá nálada.

Poznávací zájezd do jižních čech a na Orlí hnízdo
Železná pana - České Budějovice
České Budějovice - náměstí
České Budějovice - náměstí - pohled z Černé věže